על משפט מסחרי

על משפט מסחרי

 

את תחום המשפט המסחרי במשרד עורכי דין לוין פישר, מרכז עורך הדין צבי פישר. עורך דין פישר הוא בעל ניסיון מגוון בכל תחומי המשפט המסחרי. במהלך השנים ייצג עורך דין פישר חברות ותאגידים מתחומי מסחר שונים, בסוגי עסקאות שונות, והודות לכך הידע והניסיון של עורך דין פישר מקיפים תחומים רבים במשפט המסחרי.

 

במה עוסק המשפט המסחרי

 

משפט מסחרי עוסק בכל הקשור בדיני חברות ניירות ערך ומסחר. הקמה ופירוק של חברות ושותפויות עסקיות, הסכמי הפצה, רכישת חברות, זכיינות, זכויות יוצרים, וכן כל עניין נוסף הנוגע להתקשרויות עסקיות.

ניתן לחלק את תחומי המשפט המסחרי לשלושה עיקריים. נציין כי חלוקה זו היא רק לשם ביאור המונח משפט מסחרי.

 

  • ענייני חברות – העוסקים בכל הקשור להקמה ופירוק של חברות, בתחום זה כלולים הקמת ורישום החברה, יחסים בין מנהלי החברה לבעלי המניות ובין מנהלי החברה לעובדים. עניינים הקשורים לניהול החברה ולמארג הסמכויות בתוך החברה. במקרה של פירוק, משפט מסחרי עוסק בדרך בה יש לפרק את החברה בצורה הטובה והנכונה ביותר עבור העובדים, בעלי המניות והנושים.
  • הסכמים מסחריים – בתחום זה ניתן לכלול את כל הקשור בשותפויות בין חברות, הסדרי הפצה, חוזי זכיינות, הסכמי סוכנות, הסכמי ייצור, הסכמי שיווק והפצה, הסכמי מחקר ופיתוח, הסכמים עם ספקים, וכל נושא אחר שקשור להתנהלות של החברה מול גורמים חיצוניים שונים, המקבלים או מספקים שירותים מהחברה.
  • עניינים כספיים – תחום זה כולל את כל הקשור במימונים, הלוואות, מקרקעין, ניירות ערך, הנפקת מניות, הנפקת אופציות, הנפקת אגרות חוב, הלוואות מזנין, מסחר בבורסה, השקעות הון סיכון, וכל עניין כספי אחר בין אם הוא פנימי בתוך החברה, או מעורבים בו גורמים שמחוץ לחברה.

 

ליווי משפטי

 

עורך דין מסחרי מלווה את החברה עוד משלבי הקמתה, כאשר יש לרשום את החברה כחוק, ולמסד את מקומו ותפקידו של כל אחד מהחברים בארגון בחוזה. בהמשך הדרך, עורך הדין המסחרי ייעץ לחברה בכל הקשור לרגולציה הפנימית של החברה, להתקשרות בין בעלי המניות ודירקטוריון החברה, למימון החברה, לניירות הערך של החברה, לאסיפות הדירקטוריון ולאסיפות הכלליות של החברה, להסכמים אותם חותמת החברה, לשעבודים של החברה, לענייני שותפויות, הפצה, זיכיונות, והסכמים עם עובדים. כמו כן, כל עניין שדורש ניסוח חוזים יעבור תחת ידיו של עורך הדין. בנוסף, עורך דין מסחרי ייעץ לחברה בענייני מיסוי וקשרי עבודה עם חברות בחו"ל. אלו רק מקצת ממגוון הנושאים הרחב בהם מטפל עורך דין לענייני משפט מסחרי. כאמור, עורך דין פישר הוא בעל ניסיון רב בתחום המשפט המסחרי, ומשרד עורכי דין לוין פישר ישמח ללוות ולייצג אתכם בכל הקשור למשפט מסחרי.